Şehirden uzak, ev konforunda küçük evler (Tiny House) ile kendinizi keşfedin. Özelleştirilebilir gezen evler sayesinde, mimari yeteneklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Size özel bir kütüphane ya da ofise dönüştürebilirsiniz.

Torto House | Gezen Evlerin Avantajları

Şehirden uzak, ev konforunda küçük evler (Tiny House) ile kendinizi keşfedin. Özelleştirilebilir gezen evler sayesinde, mimari yeteneklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Size özel bir kütüphane ya da ofise dönüştürebilirsiniz.

Küçük evler (tiny house) ya da bir diğer adı ile gezen evler, şehir hayatından uzaklaşmak, ama bir yanda da ev konforundan vazgeçmek istemeyenler için, oldukça ideal bir seçenek haline gelmektedir. Ağaç gölgesinde kitap okuyabilir, yazın öğle serinliğinde bir hamakta uyuyabilirsiniz. Ama bunları yaparken, hemen yanıbaşınızda ev konforunu da yaşayabilirsiniz.
 

Şehir gürültüsünden uzak ve sakin bir yaşamı tercih edenler için özgür bir hayat tarzı sunan gezen evler, meraklıları için cazip bir seçenek olarak, günden güne Dünya’da ve Türkiye’de popüler hale gelmektedir. Küçük ev yaşamının getirdiği huzuru yaşamak isteyenler için ideal bir yaşam tarzı sunmaktadır.

Gezen evler, yaşam alanlarını düzenlemek isteyenlerin, dekorasyon sevenlerin kendilerini geliştirebilme imkanı da sunmaktadır. İstediğiniz gibi tasarladığınız bir küçük evde hayatınızı sürdürebilirsiniz.
 

Şehirlerdeki toplumsal yaşamın gereklilikleri, çevresel faktörler ve binaların yapısı gereği; küçük evlerin (Tiny House) sunduğu olanakları, şehir yaşamımızdaki apartman dairelerinde gerçekleştirme şansımız oldukça düşüktür.

Gezen evler yaşam biçiminde, taşınabilir küçük evinizin iç cephesini istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Tüm duvarları kütüphane ile kaplayabilir ya da oldukça kullanışlı bir ofise dönüştürebilirsiniz.
 

Kitaplığınızı, yemek masanızı veye diğer ihtiyaç duyduğunuz eşyaları fonksiyonel şekilde gizleyebilirsiniz. Tamamen ihtiyacınıza uygun şekilde planlanan küçük evler, hobi edinmenize, kendinizi keşfetmenize veya yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Taşınabilir tekerlekli evlerde, yenilenebilir enerji kullanımı sayesinde verimlilik oldukça yüksektir. Örneğin, gezen evinizdeki ısıtma ve soğutma sistemi doğal yollardan elde edilebilecek şekilde kurulabilir. Küçük evler verimli bir alana konumlandırıldığında, yazın esen rüzgarda serinleyebilir, kışın ise direkt gelen güneşin tadını çıkarabilirsiniz.
 

Kendi güneş enerji sistemleriniz ile çevreye duyarlı bir şekilde elektrik enerjisi de elde edebilirsiniz. Üstelik evlerin nem dengesini de kendiniz ayarlayabilirsiniz. Gezen evler kültüründe, enerji kullanımınızı kendiniz belirleyerek bütçenize ve doğaya katkıda bulunabilirsiniz.

Gezen Evlerin Avantajları

Torto House

Gezen Evler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Küçük Ev Maliyetleri Avantajları ve Finansal Faydaları

Bize Ulaşın
+90 (542) 317 87 68

×