Tiny House taşınabilir ev konseptinin ne olduğunu merak ediyor; sizin için uygun olup olmadığını görmek istiyorsanız, gezen evler hakkındaki bu yazıyı inceleyebilirsiniz. Küçük evleri (Tiny House) neden tercih etmeniz gerektiği hakkında fikir edinebilirsiniz. Bu yazıda anlatılan hususlar, gezen ev yaşam tarzının ne olduğu ya da ne işe yaradığı hakkında bilinçli olmanızı sağlayabilir.

Torto House | Tiny House Nedir ?

Tiny House nedir? Küçük evleri ya da gezen evler olarak duymuş olabilirsiniz. Tiny House, küçük ev tabirinin İngilizce’deki karşılığıdır. Tiny House, en kısa tabiri ile küçük ev anlamına gelmektedir. Son zamanlarda Türkiye’deki konut sektöründe popülerliliği artan bu kavram, sadece “Küçük Ev” demek değildir. Küçük evlere yönelik eğilim, Amerika ve Avrupa’da gelişen, ülkemizde de giderek büyüyen ve mimari alanda popülerlik kazanan sosyal bir harekettir.

Taşınabilir, kiralanabilir veya sahip olunabilir yeni nesil yaşam alanlarıdır. Tekerlekli gezen ev seçebilir ve sabit noktaya konumlandırabilirsiniz. Evinizin üretim aşamasında istediğiniz şekilde tasarlayarak satın alabilirsiniz. Tiny House, ihtiyacınıza, kişisel zevk ya da bütçenize göre; muhtelif görsel boyut ve özelliklerde olabilir. Ancak, hepsi verimli ortamda basit yaşam sunmak amacıyla üretilmiştir.
 

Küçük evler, daha mütevazı ortamda daha ekonomik yaşam tarzı isteyenler için oldukça ideal ortam oluşturmaktadır. İnsanların, çoğu geleneksel eve göre uygun fiyatlı alternatif olarak gezen evlere yönelmesi, küçük ev hareketinin kısa sürede büyümesini sağladı. Ayrıca, istedikleri şekilde tasarlayabilecekleri ya da taşıyabilecekleri gezen evlere sahip olmak, insanlara farklı bir yaşam enerjisi vermektedir.

Tiny House (Küçük evler) ne işe yarar? Tekerlekli gezen evler, yaşama ya da konaklama amacına ek olarak, farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Örneğin, işlerinizi yürütebileceğiniz size ait olan çalışma alanında, çevresel etkenlerden yalıtılmış, sessiz stüdyo olarak kullanabilir, verimliliğinizi artırabilirsiniz. İşinizi yanınızda taşıyabileceğiniz tam istediğiniz gibi ofise de dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bu evler, rahatlama amaçlı geçici dinlenme alanına ihtiyaç duyanlar için de son derece uygundur. Pazar alanlarında, festivallerde ve etkinliklerde rastlayabileceğiniz bir tiny house (gezen evler), fuar ziyaretçilerinin oldukça ilgisini çekecektir.
 

İnsanlar tüm dünyada yaşadıkları alanı küçültmeyi, basitleştirmeyi ve daha az eşyalı evlerde yaşamayı seçiyor. Buradaki evler yaşam tarzına eşlik eden tekerlekli gezen evlerin sağladığı bu özgürlüğü günden güne benimsiyorlar. Bu ev hareketi tasarruflu alanda, basit yaşamdan çok fazlasını sunmaktadır. Bu tarz konutlarla tabiatın doğal ortamlarında yaşamak gerçek anlamda huzur sağlamaktadır.

Tiny House Nedir ve Ne İşe Yarar?

Tiny House Akımı Nedir?

Tiny House (Küçük Ev) Neden Tercih Ediliyor?

Küçük Ev Maliyetleri Avantajları ve Finansal Faydaları

Bize Ulaşın
+90 (542) 317 87 68

×